Overzicht coronacijfers van de afgelopen 2 weken

0
Foto ter illustratie (bron: pikwizard.com)

LOCHEM/GORSSEL – De coronacijfers van het RIVM over de afgelopen 2 weken blijven fors maar lijken wat af te vlakken. In de gemeente Lochem leek het de afgelopen week erg de goede kant op te gaan maar dinsdag (27/10) zijn toch weer 15 mensen positief getest. Een flinke uitschieter, want in de dagen daarvoor waren dat er steeds ‘maar’ 3, 4 of 5.

Hieronder de cijfers van Lochem en alle buurgemeenten. De afkorting ‘abs’ staat voor absoluut en geeft het werkelijke aantal personen aan. Het RIVM rekent deze getallen steeds door naar het aantal gevallen per 100.000 inwoners. Omdat de gemeente Lochem ruim 33.000 inwoners heeft worden de aantallen met bijna 3 vermenigvuldigd.

Lees verder onder de tabel…

Gemeente
Totaal (abs)
Totaal r 100.000Opnames (abs)Opnames (100.000)Overleden (abs)Overleden (100.000)
Berkelland248566,949,100
Bronckhorst232643,50000
Deventer464460,70022
Hof van Twente197562,60000
Lochem120355,81300
Rijssen-Holten232607,712,600
Voorst75305,514,100
Zutphen168350,524,200

Wat opvalt is het hoge aantal positieve tests in Bronckhorst, op enige afstand gevolgd door Rijssen-Holten, Berkelland en Hof van Twente. Het aantal ziekenhuisopnames en sterfgevallen blijft in vergelijking met de eerste golf laag.

Dashboard Lochem

Bron: ESRI Nederland (Stand: 27 oktober 2020)

ESRI Nederland verwerkt de coronacijfers in een dashboard. Hier is tot op gemeenteniveau in te zoomen op alle kengetallen. Naast de dagelijkse cijfers worden hier ook de totalen bijgehouden voor elke gemeente, sinds het begin van de corona-uitbraak. (zie afbeelding).

Het Lochemse dashboard is HIER te bekijken. Tik in het zoekveld rechtsboven ‘Lochem’ in en de gemeentelijke data worden zichtbaar.

Veiligheidsregio

In de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG), waaronder ook de gemeente Lochem valt, werden in de afgelopen week 11.099 mensen getest. Dit leidde tot 1.621 positieve uitkomsten. Dat is 14,6 procent. Landelijk staat dit percentage op 17,5 procent.

In de veiligheidsregio zijn nu 10 locaties van verpleeg- en verzorgingshuizen waar mensen (bewoners of medewerkers) positief getest. Dit is een lichte stijging. Relatief valt het nog meer want het gaat 6,4 procent van alle locaties in regio.

Algemeen

Woensdag zei Jaap van Dissel van het RIVM tijdens de coronabriefing voor Tweede Kamerleden dat het reproductiegetal (R) is gedaald van bijna 1,3 naar 1,16. De tendens is dalend. Het R-getal, dat aangeeft hoeveel mensen worden besmet door mensen die het virus bij zich dragen, moet onder de 1,0 zakken voordat ook een daling in het dagelijkse aantal gevallen kan inzetten.

Buurlanden

De komende dagen moet blijken of de toestand daadwerkelijk verbetert. In de buurlanden is men daar verre van gerust op en is de paniek vrij groot. Duitsland praat vandaag (woensdag) over een serieuze lockdown na opnieuw bijna 15.000 besmettingen op een dag (bron: RKI). En in België dreigt de zorg compleet vast te lopen als er niet snel een kentering optreedt (bron: HLN).